Przedszkole / opieka

Co zrobić z dzieciakami – kiedy trzeba wracać do pracy? Czy zatrudnić opiekunkę? Czy oddać dziecko do źłobka albo przedszkola? Czy może skorzystać z pomocy dziadków?

Generalnie jestem zdania, że jak już dziecko ma 3/4 lata – to to najwyższy czas żeby puścić je do przedszkola. Dzieciątko potrzebuje już wtedy towarzystwa innych dzieci i nawet najlepsza opieka osoby dorosłej nie da dziecku tyle – ile zabawy z innymi smykami. Poza tym w przedszkolu może nauczyć się dyscypliny, obserwuje inne dzieci i je naśladuje, często dopiero w przedszkolu dzieciaki zaczynają mówić – bo są zmuszone do komunikowania swoich potrzeb. Pierwsze chwile bywają trudne – bo odcięcie pępowiny boli obie strony, ale trzeba sobie tłumaczyć – że to dla dobra dziecka.

We wcześniejszym okresie – jeśli babcia jest „normalna” i mamy taką możliwość – to ona będzie chciała najlepiej dla swojego wnuczka czy wnuczki ( i opcja ta wychodzi zdecydowanie taniej niż opiekunka). U nas właśnie „instytucja” babci się super sprawdziła od 8 miesiąca do 3 roku.  Właściwie już w szóstym miesiącu życia dziecka – była przeprowadzka u mnie w pracy i skorzystałam wtedy po raz pierwszy (taki próbny) z pomocy mojej mamy. Byłam w pracy przez 3 dni (kwestia spakowania i rozpakowania w nowym miejscu, wiedziałam że niedługo wracam – więc wolałam to zrobić po swojemu). Obsługiwała nas wtedy firma http://www.transerwis.pl/ i poszło bardzo sprawnie. No i babcia się sprawdziła, wnuczka była zadowolona i potem spokojnie poszłam już do pracy.

Komentowanie wyłączone.

© Pobaw się z dzieckiem! 2018