Jesienne spacery po lesie

Jesień często kojarzy się nam z infekcjami i złym samopoczuciem. Rzeczywiście – zazwyczaj pogoda nas nie rozpieszcza, często pada deszcz, jest mało przyjemnie. Ale czy na pewno? W lesie – dzięki spadającym liściom – jest bajecznie. Widoki są wspaniałe – zapierają dech w piersi. Warto ubrać kalosze, odpowiednią do temperatury na zewnątrz kurtkę, opaskę na uszy –  i wyjść wzmacniać swoją odporność do lasu.

My wybraliśmy się dziś na taki spacerek i było bardzo przyjemnie;) Co prawda przez ostatnią przeprowadzkę trudno mi było znaleźć w pudłach kalosze – ale w końcu się udało. Swoją drogą gdyby ktoś kiedyś szukał dobrej firmy transportowej – polecamjesieńhttp://www.rwtrans.pl. W lesie spędziliśmy dobre 2 godziny. Zabawa była przednia;)

Najpierw ułożyliśmy tor przeszkód z kamieni, liści i szyszek. Poskakaliśmy i pobiegaliśmy wzdłuż i wszerz. Potem szukaliśmy różnych drzew, rozpoznając je po liściach leżących na ścieżce. A na koniec – zebraliśmy niezłą kolekcję liści, z których będziemy tworzyć prace plastyczne.

Po spacerku wypiliśmy pyszną herbatkę z miodem i cytryną – żeby się rozgrzać i właśnie odpoczywamy;) Polecam każdemu – świetnie spędzony czas  z dzieckiem!

Komentowanie wyłączone.

© Pobaw się z dzieckiem! 2018